X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Kto wypłaci Ci odszkodowanie, jeśli upadłeś na śliskim chodniku?

2010-12-13 09:18 poniedziałek
Kto wypłaci Ci odszkodowanie, jeśli upadłeś na śli
W okresie mroźnej i śnieżnej zimy duże zagrożenie stanowią nieodśnieżone chodniki i przejścia dla pieszych. U przechodniów i zimowych spacerowiczów, a zwłaszcza u osób starszych, często dochodzi do złamań, skręceń i stłuczeń rąk i nóg. Od kogo w takim przypadku należy domagać się odszkodowania?

Jeżeli do upadku dojdzie przed czyjąś posesją, biurem, urzędem czy innym budynkiem, jesteśmy uprawnieni do odszkodowania za doznaną krzywdę. Obowiązek usunięcia lodu i śniegu sprzed posesji należy bowiem do jej właściciela lub zarządcy. Jeżeli natomiast do zdarzenia dojdzie na terenie, gdzie trudno zidentyfikować osobę odpowiedzialną za odśnieżanie, odszkodowanie może zapewnić nam tylko własna polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków (popularne NNW).

PORÓWNAJ OFERTY NNW!

Gdy doszło do wypadku…

Jeśli doszło do takiego zdarzenia, warto uzyskać pisemne oświadczenie, że wypadek rzeczywiście miał miejsce. Jeżeli są świadkowie zdarzenia, należy spisać ich dane i numery telefonów. Miejsce wypadku powinno się od razu sfotografować, aby właściciel posesji, bądź gospodarz domu nie usunął śladów zaniedbania. Jeżeli do wypadku przyjeżdża pogotowie, dobrze poprosić lekarza, aby w protokole z interwencji wpisał przyczynę: "poślizgnięcie się na nieodśnieżonym chodniku, schodach".

Zobacz także
« powrót do działu: Poradniki
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zwyżka - Wyższa cena jaką osoba wykupująca ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.